Berk Emre ALTAN
blog-post-1

Phuket, Thailand Gezisi

Benim bu ülkeye gitme sebebim balayı Eylül 1 - 6 arasında güzel bir tatil oldu bizim için,
En az 6 ay öncesinden uçuş için uçak bileti aramaya başladık birkaç araştırmadan sonra Phuket tarafına giden en uygun uçuşları Qatar Airways'in verdiğini gördüm birde promosyon uçuşları yakalarsanız 1500-2000 TL arası bilet alabilirsiniz. (tabi bu dolar kuru 4.5 olduğu zamanlarda geçerli :))
Uçuşu hallettikten sonra girdim Booking.com'a Phuket'te otel araştırmaya başladım.
Gelelim seçtiğim otele müdürünün türk olması benim için büyük bir neden oldu ve gittiğimde de çalışanlarının sıcak kanlı olması fiyatı ve merkeze bu kadar yakın oluşu beni gerçekten mutlu etti Araya Beach Pattong Hotel kesinlikle öneririm!

Bu yolculuğun belkide en kötü yanı uçuş süreleri İstanbul'dan çıktıktan tam 17 saat sonra Phuket'e varabildik bu yüzden kendime not aktarma süresi en kısa olan sabah uçuşu seçilmeli :) uçuştan sonra Phuket'te daha önceden anlaşmış olduğum tur firmasından Hakan Bey bizi karşıladı ve otele kadar transferimizi sağladı, Pattong'da karşılaştığımız ilk şey o malum koku gerçekten sokakları çok kötü kokuyor yanmış soya yağı ve açık kanalizasyon sisteminin kokusu birbirine karışıyor ama bu kokuya bile 2. gün alışıyorsun.
Sonraki 4 günümüz sürekli turlarla geçti ilk turumuz James Bond adası turu oldu ve en güzel tur bu ve gelen herkesin bu tura katılmasını şiddetle tavsiye ediyorum, tur fiyatına gelecek olursak kişi başı 1500Baht'tan fazla vermeyin.
James Bond Turu;
 1. Günün belli saatleri sular çekilince girilebilen bir adada elmas kayalarını maymunları ve yürüyen balıkları görüyoruz.
 2. Kanolar ile adaların içinde gezi.
 3. Koh Payne adasında yemek ve gezi bu ada denizin üzerine kurulu bir balıkçı köyü.
 4. James Bond adası.
 5. Dönüş.
Bir sonraki turumuz Phi Phi adası turu oldu James Bond kadar güzel olmasada bu turda balıklarla yüzme ve maymun besleme olayları olduğu için gayet eğlenceli bir turdu bu turada 1200Baht'tan fazla vermeyin.
Phi Phi Turu;
 1. Akvaryum adasında şnorkelli dalış.
 2. Monkey Cave'de maymunları izleme.
 3. Phi Phi adasında yemek ve çarşıda gezi.
 4. Cennet gibi bembeyaz kumu olan bir adada deniz molası.
 5. Dönüş.
3. gün safari turuna katıldık buda kesinlikle olmazsa olmaz bir turdu bence ve kesinlikle gidilmeli ama bu tura giderken yanınıza yiyecek bişeyler kesin alın çünkü yol çok uzun sürüyor tur fiyatı olarak 1400Baht.
Safari Turu;
 1. Ormanın içinde zipline gezisi.
 2. 5km lik rafting.
 3. ATV safarisi.
 4. Yemek molası.
 5. Fil Safarisi.
 6. Dönüş.
Son gün şehir turu ile sonlandırdık burada Hakan Bey kişisel olarak araba ile şehir turu yapıyor ve fiyat olarak toplam 1500Baht kişi başı değil toplam
Şehir Turu;
 1. View Point şehir manzarası.
 2. Çok güzel bir deniz kenarı kafe de okyanusun gel git hareketlerini izlemek.
 3. Big Budha ziyareti.
 4. Wat Chalong tapınağı gezisi.
 5. Tiger Kingdom'da kaplanlarla aynı kafeste olma heyecanı (Kişi başı 1000Baht ekstra).
 6. Dönüş.
bizim katıldığımız turlar bunlardı ve bence ve Hakan Bey'in önerisine göre gidilmesi gereken bütün turları yapmış olduk :)